Završeno SP u dubinskom ronjenju – Molchanova postavila dva svjetska rekorda

124

Završilo je svjetsko prvenstvo u dubinskom ronjenju. U subotu je održana posljednja disciplina u dubinskom ronjenju na dah, free immersion ili povlačenje rukama po konopu.

Žene su se i u ovoj disciplini pokazale bolje, što se tiče obaranja svjetskih rekorda. Bolje rečeno, jedna žena čije se ime neprestano ponavlja u svijetu ronjenja na dah i postavljanja nevjerojatnih rezultata. Riječ je naravno o pedesetogodišnjoj Ruskinji Nataliji Molchanovoj, koja je na ovom prvenstvu postavila još jedan svjetski rekord u disciplini FIM 88 metara, dok je prije nekoliko dana napravila svjetski rekord u disciplini CWT (peraje) 101 metar. Drugo mjesto osvojila je mlada Čehinja Alena Zabloudilova s fantastičnih 79 metara, dok je treće mjesto osvojila Njemica Anna von Boetticher sa 71 metar. U muškoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je William Trubridge s preronjenih 112 metara, što mu je druga zlatna medalja na ovom prvenstvu. Srebrom se okitio Poljak Mateusz Malina sa 106 metara, dok je mladi Slovenac Antonio Koderman za metar manje osvojio broncu. Statistika rezultata natjecanja pokazuje izuzetne brojke: ukupno su oborena dva svjetska rekorda (u ženskoj kategoriji), dva kontinentalna rekorda te 38 nacionalnih rekorda! Hrvatske rekorde u disciplini FIM drže Goran Čolak te Karla Fabrio Čubrić, 90 metara iznosi muški rekord, a 57 metara ženski rekord.

A sada pogledajte kako to radi ruska legenda, Natalia Molchanova!