Karla i Goran dominirali bazenom na Utrinama

199

Goran Čolak u muškoj i Karla Fabrio-Čubrić u ženskoj konkurenciji prvaci su Hrvatske u ronjenju na dah u disciplini dinamika.

Na natjecanju koje je održano na zagrebačkome bazenu Utrine Goran Čolak, član ronilačkog kluba Geronimo, obranio je titulu državnog prvaka s preronjenih 199,40 metara. Drugo mjesto osvojio je Bruno Šegvić iz Društva za podvodne sportove Zagreb sa 198 metara, dok je treći bio Vanja Peleš iz zagrebačkog RK Submania s preronjenih 189,90 metara daljine.

Državnom prvakinjom postala je Karla Fabrio Čubrić, članica Društva za podvodne sportove Zagreb s preronjenih 182,70 metara. Drugo mjesto osvojila je Sanja Gigović (također DPS Zagreb) s 155,11 metara, a treća je bila Mirela Šmajgl iz ronilačkog kluba Submania s preronjenih 150 metara daljine.

Organizator natjecanja bio je Hrvatski ronilački savez, a domaćin Društvo za podvodne sportove Zagreb u suradnji sa Zagrebačkim ronilačkim savezom. Također, u ekipnoj konkurenciji ronilački klub Submania osvojio je prvo mjesto u kategoriji apsolutno klubovi, RK Geronimo je prvak ekipno-muškarci, dok je Društvo za podvodne sportove Zagreb osvojilo prvo mjesto ekipno za žene.
Valja reći kako su se na ovom prvenstvu ronioci borili za norme za ulazak u reprezentaciju za CMAS Svjetsko prvenstvo u ronjenju na dah koje će se od 24. do 31. srpnja 2015. održati u francuskom Mulhouseu.